Mustangové

Jeden z původních oddílů střediska, který však v roce 1994 na nějaký čas ukončil svoji činnost. V roce 2009 jsme provedli ve středisku menší reorganizaci a bylo potřeba založit další oddíl mladších členů. Rozhodli jsme se obnovit původní 6. oddíl.

Nyní jde o koedukovaný oddíl (původní byl chlapecký), který se věnuje skautkám a skautům ve věku 11 – 15 let. Oddíl se pravidelně účastní střediskových akcí včetně letního tábora. Pravidelně organizuje víkendovou výpravu na Helfštýn. Mimo pravidelné akce má oddíl jednou za měsíc oddílovou schůzku a také výpravu. Obvykle se střídají jednodenní výpravy s celovíkendovými. Oddíl se účastnil i celorepublikového vlakového závodu Křížem krážem republikou. Ve stejném duchu pak proběhla i jedna oddílová výprava s cílem navštívit Aš.

Mezi další místa oddílových výprav patří Frýdek Místek, Valašské Meziříčí, Zábřeh na Moravě, Olomouc a další.

Družinové schůzky

Jaguáři (skauti) čtvrtek od 16:00 do 17:30 hod.
Pumy (skautky) úterý od 16:30 do 18:30 hod.
Kapybary (skautky) pátek od 16:15 do 17:45 hod.

Na schůzku potřebuješ

• Šátek