Svátek sv. Jiří, 24. dubna 2023

Sv. Jiří – je symbolem statečnosti a zmužilosti, je patronem skautů celého světa, patronem skautského bratrství. Chrání vždy bezbranného v příbězích, kde vítězí dobro a spravedlnost nad zlem.

Skauti a skautky, pojďte s námi oslavit svátek Svatého Jiří společnou fotografií u prostějovského Jiřího – Wolkera na lavičce. Možná to totiž nevíte, ale i Jiří Wolker byl skaut, dokonce vše nasvědčuje tomu, že byl tím úplně prvním prostějovským skautem.

Legenda o svatém Jiřím vypráví, jak si u pramene zásobujícího město Lýdii postavil hnízdo drak. Obyvatelé museli každý den kvůli vodě na chvíli vylákat draka z hnízda. Jako návnada sloužila lidská oběť určená losem. Když los padl na královskou dceru, zoufalý král marně prosil o milost. Princezna byla předložena drakovi. V pravou chvíli se objevil sv. Jiří zrovna kolem projíždějící, postavil se drakovi, zabil ho a princeznu zachránil.

cs.wikipedia.org