oddil_6

vedoucí oddílu

Mirka Zaťková (Frigo)
zástupce oddílového vedoucího

Jeden ze čtyř původních oddílů střediska, který však v roce 1994 na nějaký čas ukončil svoji činnost. V roce 2009 jsme provedli ve středisku menší reorganizaci a bylo potřeba založit další oddíl mladších členů. Smurf tedy přišel s nápadem obnovit původní 6. oddíl.

Nyní je to tedy koedukovaný oddíl (původní byl chlapecký), který se věnuje skautkám a skautům ve skautském věku, tedy 11 – 15 let. Oddíl se pravidelně účastní střediskových akcí včetně letního tábora. V roce 2010 oddíl pořádal okresní kolo Závodu vlčat a světlušek v Prostějově. A pravidelně organizuje víkendovou výpravu na Helfštýn. Mimo pravidelné akce má oddíl jednou za měsíc oddílovou schůzku a také výpravu. Obvykle se střídají jednodenní výpravy s celovíkendovými. Oddíl se účastnil i celorepublikového vlakového závodu Křížem krážem republikou. Ve stejném duchu pak proběhla i jedna oddílová výprava s cílem navštívit až Aš.

Mezi další místa oddílových výprav patří Frýdek Místek, Valašské Meziříčí, Zábřeh na Moravě, Olomouc a další.

Oddíl má v současné době 4 družinky:

mustangove_foto