strediskoJK

Středisko Járy Kaštila Prostějov, z.s.

Skautské středisko je tzv. Základní organizační jednotka Junáka. Je podřízeno Vyšší organizační jednotce, v našem případě Okresu Prostějov.

Naše středisko bylo založeno v  roce 1990 po třetí obnově skautského hnutí v České republice. Zpočátku jsme byli vedeni jako 5. středisko Prostějov a později jsme přijali název Středisko Járy Kaštila Prostějov, na památku mladého skauta Jaroslava Kaštila.

Jako každé správné středisko máme i my své vedení zvolené střediskovým sněmem:

Martin Kolařík (Smurf)
vedoucí střediska – statutární orgán

Jana Vytásková (Ferda)
zástupce vedoucího střediska

Jakub Grepl (Jogurt)
člen střediskové rady (z výkonu funkce vůdce oddílu)

Kolaříková Andrea (Ája)
volená členka střediskové rady

Kadlčík Tomáš (TomCat)
volený člen střediskové rady

Vystavělová Dita (Di“)
volená členka střediskové rady

Staník Lukáš (CaCaO)
volený člen střediskové rady

13_07_13-Tabor

Středisko má tři oddíly:

Jednotlivé oddíly jsou dále děleny do družinek (skupinek 4-9 dětí). Každá družinka má své pravidelné družinové schůzky. Mají svůj název, pokřik některé i znak. Většinou jednou za měsíc se konají oddílové schůzky a také oddílové nebo i celostřediskové akce.

Mezi pravidelné celostřediskové akce patří na prvním místě letní 14 denní tábor. Dále pravidelně pořádáme víkendovou výpravu na hrad Helfštýn a městskou hru nejen pro skauty – Hon na Široka.