Projekt půdy v klubovně a boudy na Baldovci

Mimo naši hlavní činnost s dětmi se věnujeme i správě našich nemovitostí. Mezi ně patří klubovna v Sokolské ulici a táborová louka. A abychom se mohli práci s dětmi věnovat na maximum, tak jsme vymysleli dva projekty na lepší využití našich nemovitostí.

Rekonstrukce půdy v klubovně

Přestavbou půdních prostor se získá nový prostor pro pořádání schůzek celých oddílů, případně i střediska. Součásti plánu je i zachování skladovací funkce půdy, kdy bude pro tyto účely ponechána cca 1/3 plochy, která bude účelněji uzpůsobena k ukládání táborového materiálu vhodným rozmístěním regálového systému. puda

Nová táborová bouda

Druhý projekt se týká stavby nové boudy na Baldovci na vlastní táborové louce. Stávající bouda neleží na nově získané části louky a také delší dobu postupně „sjíždí“ směrem k potoku. Proto jsme se rozhodli připravit projekt vybudování boudy nové. Ta by měla opět plnit funkci táborové kuchyně, skladu potravin a materiálu a také táborové kanceláře. Druhou funkcí bude skautská bouda na výpravy během roku, tak jak byla baldovecká bouda využívána v minulosti.

bouda

Realizace projektů

Prvním krokem k realizaci obou vizí je zpracování projektové dokumentace. V případě klubovny je cílem získat dokumentaci pro stavební povolení a výběr dodavatele. U táborové boudy pak jednostupňovou dokumentaci k územnímu rozhodnutí, stavební ohlášce a realizaci.

prostejov

strategie_logo deti

Na oba projekty nám finančně přispělo Statutární město Prostějov.

Projekt půdní vestavby v klubovně dále podpořilo ústředí naší organizace v rámci programu Strategie 2022. Oběma podporovatelům děkujeme a věříme, že naše projekty budou brzy postupovat do dalších etap realizace.