Skautský kroj

Kroj ke skautům patří už od úplných začátků. Jasně říká: „my jsme skauti“ a mezi skauty pak ukazuje co všechno kdo dokázal a kam patří. Pojďme si tedy popsat z čeho se takový kroj skládá a jak by měl vypadat.

Dle Krojového řádu Junáka se kroj skládá ze základních součástí, příležitostných součástí a doplňkových součástí.

Nedílnou součástí skautského kroje jsou i krojová označení.

Krojová košile nebo halenka

Podoba krojové košile je pevně daná a je třeba pořídit ji ve specializované skautské prodejně, např.www.junshop.cz. Existují pánské a dámské střihy a velikosti od dětských po dospělé. Existují i modré, vodácké košile, ale ty se našeho střediska netýkají.

Pro skautky pak mimo klasických dámských košil existuje i krojová halenka s krátkým nebo dlouhým rukávem.

Základní šátek

Krojový řád nám o šátcích říká toto:

Další informace o šátcích v našem středisku najdete na samostatné stránce – ZDE.