Šátky

Šátek patří k základním součástem kroje. V našem středisku máme všechny výchovné kategorie, takže z těch základních používáme oba dva šátky: satek_zluty_200 satek_hnedy_200 Máme ve středisku i družinku Benjamínků a ti u nás nosí takovýto šátek: satek_oranzovy_200 Dále mezi základní šátky patří šátky absolventů lesních škol a kurzů: satek_lesniSkola_200 satek_lesniKurz_200 A u našeho střediska máme ještě šátky pro naše vedoucí - rádce, vůdce a jejich zástupce: satek_kapky_200 satek_mustangove_200 Nošení šátku není samozřejmost, nováček si jej musí zasloužit a teprve pak jej při zvláštní příležitosti dostane od svého rádce nebo vůdce oddílu. V našem středisku nosíme šátky dle pohlaví, světlušky a skautky pod límcem, vlčata a skauti nad límcem. satkyNaKroji Na krojovém šátku lze volitelně nosit nášivku střediska, její pozice je zadní cíp šátku, v ose šátku, 1-2cm od okrajů:

nasivkaJK