Středisko Járy Kaštila

Skautský kroj

Dle Krojového řádu Junáka se kroj skládá ze základních součástí, příležitostných součástí a doplňkových součástí.

Nedílnou součástí skautského kroje jsou i krojová označení.

Krojová košile nebo halenka

Podoba krojové košile je pevně daná a je třeba pořídit ji ve specializované skautské prodejně, např. www.junshop.cz. Zde naleznete i míry pro výběr správné velikosti kroje. S nákupem rádi pomůžeme, jednou za čas organizujeme hromadné nákupy, aby se ušetřilo za poštovné. Zároveň máme jako středisko 5% slevu na nákup právě v JUNu.

Základní šátek

Se šátkem se trápit nemusíte, jeho předání je součástí našich ceremoniálů a jeho pořízení je hrazeno ze střediskových financí. Šátků existuje celá řada, jsou různé příležitostné (napr. ke 100 letům skautingu, na Jamboree, …) a pak základní, ze kterých se u našeho střediska setkáte hlavně se žlutým šátkem pro vlčata a světlušky a hnědým šátkem pro skauty a skautky.

satek_mravenecci satek_zluty satek_hnedy

Doplňkové součásti

Nezbytností jsou nějaké kalhoty nebo kraťasy. U dívek pak i sukně. Zde Krojový řád říká pouze toto: – doporučené jsou jednobarevné tmavé barvy.

Krojová označení

Nejrůznější nášivky jsou to co dělá kroj, skautským krojem. Nošení světýlek, vlčků a odborek je pro děti silnou motivací pro sebevzdělávání a získávání nových dovedností. Také je díky nášivkám snazší poznat k jakému oddílu skaut patří, či jakou funkci zastává.

Pro rodiče dětí z našeho střediska máme dobrou zprávu. Povinné nášivky (a jednu nepovinnou) od nás děti dostanou. Jsou to: domovenka PROSTĚJOV, číslo oddílu, znak WOSM nebo WAGGGS a mezinárodní domovenka CZECH REPUBLIC.

K těmto nezbytným nášivkám nabízíme nášivku našeho střediska, která se nosí v zadním cípu šátku a oddílové nášivky Ohniváci, Kapky rosy a Mustangové. Na možnost zakoupení těchto nášivek se informujte u vedoucích vašeho dítěte.

Jak to celé poskládat?

K tomu vám pomůže Krojový manuál střediska, brožurka Skautský kroj – skaut nebo následující grafika nebo se opět, stejně jako v jakémkoli jiném případě, můžete obrátit na vedoucího vašeho dítěte.

 


vlce-novacek


 

 


 

 

skaut-druzinka

 


 

 

Podporují nás

krol-logo


Statutární město Prostějov


Obec Výšovice


znakSMR

Obec Smržice


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy


nadacni-fond-tesco


Website developed by Smurf & Pompo | Powered by WordPress | administrace | Hosted on lebeda.skauting.cz


Login

Lost your password?