Datum: 15. 07. 2018 | Autor: Martin Kolařík (Smurf)

Opět jsme skautský, i ten školní rok zakončili letním 16 denním táborem. A opět na Baldovci, jak jinak. Tábor se uskutečnil za finanční podpory Olomouckého kraje, děkujeme.

Logo_kraje_na_web

Dětem přejeme krásný zbytek prázdnin a jejim rodičům nějakou tu dovolenou.

Datum: 11. 07. 2018 | Autor: Martin Kolařík (Smurf)

Jednou jsme měli to štěstí, že tábor stál zrovna v momentě, kdy Google aktualizoval ltecké snímky. Od tohoto roku je vše jinak a máme snímky vlastní!

DCIM/100MEDIA/DJI_0155.JPG

Datum: 12. 05. 2018 | Autor: Martin Kolařík (Smurf)

V sobotu 12. května se naše světlušky a vlčata zúčastnili základního kola Závodu Vlčat a Světlušek, které pořádalo konické skautské středisko u Dzbelu.

Družina Motýlků (světlušky) a družina Tučňáků (vlčata) postoupila do krajského kola. Blahopřejeme.

zvas2018

Datum: 29. 04. 2018 | Autor: Martin Kolařík (Smurf)

V loňském roce jsme zahájili projekt Hravý dvorek, jehož cílem je revitalizace dvorku u klubovny tak, aby nám mohl opět sloužit pro družinovou činnost. Součástí revitalizace bylo i vybudování altánku s přístřeškem na kola. Na konci dubna proběhla velká celostředisková brigáda s pomocí rodičů, při níž jsme pokračovali v nátírání altánku a úpravě ploch na dvorku. Výsledek stojí už nyní za to, ale to ještě stále není vše. Všem co se zapojili děkujeme za pomoc a už teď se těšíme, až se hliněná část zazelená a budeme si zde moct zahrát nějakou tu hru.

Datum: 24. 04. 2018 | Autor: Martin Kolařík (Smurf)

24. duben je nejen svátkem Jiřího, ale i svátkem všech skautů. Sv. Jiří je totiž patron všech skautů. V Prostějově se všechna střediska okresu právě tento den již 4. rokem schází, aby se potkali a udělali si společnou fotografii v krojích.

Letos jsme poprvé využili nové sochy Jiřího Wolkera. Je totiž krásně symbolické, že první prostějovský skaut se jmenoval Jiří a byl jím právě Jiří Wolker.

Benjamínci z 9. oddílu Mravenečci:

Skauti z okresu Prostějov:

• Červenec 2018 (2)
  • Květen 2018 (1)