Plány do budoucna

Z nejbližších plánu zde uvedeme výměnu dveří vedoucích na dvorek, s nimi i okýnek v kuchyňce a na záchodě za plastová, jsou to poslední nevyměněná okna. Dále se připravuje úprava dvorku tak, aby se dal plně využívat při družinových schůzkách.

Ovšem nezůstáváme jen u malých cílů. Zatím tedy jen na papíře, ale přípravy již byly zahájeny, máme jeden větší projekt:

Klubovna 2015

Návrh přestavby půdních prostor za účelem jejich využití pro činnost střediska. Přestavbou se získá nový prostor pro pořádání schůzek celých oddílů, případně i střediska. Nová „společenská” místnost bude mít rozměr 4,6 x 8,1m, využitím nové boční místnosti vznikne o polovinu větší prostor.

Součásti plánu je i zachování skladovací funkce půdy, kdy bude pro tyto účely ponechána cca 1/3 plochy, která bude účelněji uzpůsobena k ukládání táborového materiálu vhodným rozmístěním regálového systému. Velká „společenská” místnost pak může po táborech plnit i funkci místnosti pro údržbu tee-pee (šití, sušení, čištění, …).

Přístup do horních prostor bude dvojí. Bude využito stávající schodiště, které bude sloužit pro přímý přístup do skladové části. Druhé schodiště vznikne v roverské klubovně, kde dojde k odstranění části stropu. Dveře v roverské klubovně budou zároveň hlavní vstup do „společenské” části a budou zamykané. Přístup by měli vedoucí a R&R jako odměnu za jejich činnost. V roverské klubovně bude instalován krb, který bude zároveň vytápět „společenskou” místnost.

(text převzat z posteru níže)

poster_klubovna_2015