Minulost klubovny

nakres_pohled_z_ulice

Dům na Sokolské ulici, dnešní číslo orientační 30, byl postaven někdy v letech 1913 – 1914. Původně v něm byly tři dvoupokojové byty se sociálním zařízením na přilehlém dvorku. Později (datum není známo) došlo k přestavbě na rodinný dům, vstup do jedno bytu ze dvora byl zazděn a byly vybourány nové dveře do těchto místností. V průběhu 70. let došlo k rekonstrukci (možná i výstavbě) koupelny se sociálním zařízením. V pozdějších letech dům pravděpodobně „osiřel“ a v roce 1990 jej dalo město Prostějov do užívání našemu nově vzniklému středisku. Tehdy byl dům již nějakou dobu neobáván.

Postupně jsme si v domě vytvořili útulnou klubovnu pro 2., 6. a 7. oddíl. Každý oddíl měl svou místnost. V polovině 90. let došlo k útlumu činnosti jednoho z nových oddílů a jím využívaná část klubovny se stala jakýmsi skladištěm. Tato část začala chátrat a tak jsme se v roce 2003 rozhodli tuto část zrekonstruovat. Tím jsme ovšem zasáhli do objektu, který nebyl v našem majetku. Majiteli, městu Prostějov se to nelíbilo a celá situace vyvrcholila snahou města objekt prodat. Nám jej nabídla za jeho tehdejší tržní hodnotu. Nabídka to sice byla férová, ale nebyla v našich finančních možnostech. Jednání s městem nám zabrala 3 roky, ale výsledkem je, že klubovna je nyní v našem vlastnictví. Tím jsme získali prostor se o dům začít pořádně starat.

V letech 2006 – 2008 jsme rekonstruovali veškerou elektroinstalaci, vodovodní vedení, dispozičně změnili současnou koupelnu se záchodem na záchod se sprchovým koutem a kuchyňku, která nám v klubovně chyběla. Provedli jsme nové nátěry okenních rámů a domu dali novou fasádu ze dvora i z ulice. Tím dům nádherně prokoukl a my tak máme krásnou klubovnu.

V roce 2012 jsme získali dotaci na plastová okna a v dalším roce i na nové vstupní dveře.

klubovna_prace