Klubovna v Sokolské ulici

Naši klubovnu užíváme již od roku 1990. Nejprve jsme ji měli v pronájmu od města Prostějov. Šlo o objekt v zástavbě, která měla podlehnout asanaci kvůli budování nového sídliště. Jenže šlo o projekt předchozího režimu, takže z něj v 90. letech sešlo a dům stojí dodnes. V roce 2005 jsme dům získali od města do našeho vlastnictví.

Celou dobu klubovnu zkrášlujeme, hlavně pak od momentu, kdy se stala našim majetkem. V roce 2017 jsme si na dvorku postavili altánek, který nese jméno Sněhurka, stejně se jmenoval altánek, ve kterém se scházeli skauti za války u Kaštilů na zahradě.

Největší oprava proběhla v roce 2020, kdy jsme klubovnu kompletně rekonstruovali, udělali nové stropy, které jsme při té příležitosti snížili na rozumnou výšku, vybudovali jsme novou velkou místnost v podkroví a udělali novou střechu.

Původní projektová dokumentace z roku 1912.